Senior Men (5000metres Patrick O’Dea Cup)
1. Jason Fahy Olympic Harriers Snr. 15 : 45
2. James Mc Intyre Tulla Snr. 15 : 49
3. Ian Egan Galway City Harriers Snr. 16 : 20
4. Eugene Moynihan Marian O/45 16 : 31
5. Martin Corcoran Loughrea O/40 16 : 36
6. James Liddane Tulla Nov / Snr. 16 : 41
7. Kieran Cunningham St Cronans Nov. 16 : 47
8. Matthew Solon Tulla Snr. 16 : 58
9. Michael Solan Tulla O/40 17 : 01
10. Joe Chawke West Limerick O/40 17 : 12
11. Thomas Walsh Tulla O/40 17 : 23
12. Gerard Guinnane West Limerick Snr 17 : 34
13. Pat Hogan Ennis Track Snr 17 : 35
14. Michael Harvey Kilmurry Ibk./North Clare O/50 17 : 37
15. Ivan O’Connell Tulla Snr 17 : 38
16. Donal Howley Kilmurry Ibrickane/North Clare Nov. 17 : 40
17. James Kenny Kilmurry Ibrickane/North Clare Nov/O/45 17 : 44
18. Iggy Landers St Cronans Nov/O/40 17 : 49
19. Gerard Mullane Bilboa O/50 17 : 50
20. Terry Hennessy St Cronans Nov/O/40 17 : 55
21. Jim Carrigan Ennis Track O/40 18 : 05
22. Tom Mackey Kilmurry Ibrickane/North Clare Nov/O/45 18 : 11
23. Tom Madden Marian O/50 18 : 20
24. Darragh O’Brien Loughrea Nov. 18 : 23
25. Michael Fennell Civil Service O/45 18 : 27
26. Liam Healy West Limerick Snr. 18 : 27
27. Anthony Kelly Fergus Nov. 18 : 37
28. Thomas Garrahy Kilmurry Ibrickane/North Clare Nov. 18 : 39
29. Sean Berningham St Marys Snr/O/40 19 : 03
30. Alan Burke Athenry Snr. 19 : 05
31. Michael Mc Domhnaill West Limerick O/50 19 : 09
32. Stephan Mc Namara St Cronans Nov. 19 : 14
33. Cathal Hill Fergus Nov. 19 : 21
34. Oisin Talty Fergus Snr. 19 : 25
35. Kevin Mc Mahon St Marys Snr. 19 : 29
36. Michael O’Rourke Fergus Nov. 19 : 36
37. James Kelly Fergus Nov. 19 : 41
38. Eoin Murphy St Marys Snr. 19 : 52
39. John Convey Fergus Nov/O/45 19 : 55
40. Sean Mc Mahon St Cronans Nov. 19 : 57
41. Tom Casey Ennis Track O/50 20 : 16
42. Michael Kirrane St Marys Snr. 20 : 18
43. Dermot Moran St Marys O/50 20 : 20
44. Donal Wylde St Cronans Nov. 20 : 28
45. Tadgh Kelly Fergus Snr. 20 : 33
46. Derek Lynch Fergus Nov. 20 : 34
47. David Mackey Kilmurry Ibk/North Clare Nov. 20 : 40
48. Derek Doohan Fergus Snr. 20 : 52
49. Dean Flanagan Kilmurry Ibk/North Clare Nov. 21 : 03
50. Cathal Talty Fergus Nov. 21 : 06
51. Brendan Cusack Kilmurry Ibk/North Clare Nov/O/50 21 : 12
52. Anthony Culligan Fergus Snr. 21 : 37
53. Kevin O’Loughlin Kilmurry Ibk/North Clare Nov/O/50 21 : 39
54. Ollie Gallagher Kilmurry Ibk/North Clare Nov/O/45 21 : 41
55. Sean O’Sullivan Fergus Snr/O/40 21 : 54
56. Arron Talty Fergus Snr. 22 : 49
57. Brian Doohan Fergus Snr. 22 : 54
58. Tony Farrell Kilnaboy O/40 22 : 54
59. John Mc Sweeney G. C. H. O/50 23 : 12
60. Peter Lowney Cashel Snr 23 : 14
61. John Mc Inerney Athenry Snr. 23 : 31
Senior Ladies (3000m)
1. Sue Garrahy Kilmurry Ibrickane/North Clare O/40 10 : 47
2. Michelle Lynch Galway City Harriers Snr. 11 : 05
3. Sharon Rynne Kilmurry Ibrickane/North Clare Snr. 11 : 13
4. Sarah Daly St Johns Snr. 11 : 35
5. Sarah Loughnane St Cronans Snr. 11 : 45
6. Lisa Marrinan St Marys Snr. 12 : 04
7. Marion O’Loughlin Ennis Track O/35 12 : 06
8. Bernie Kelly G. C. H. O/45 12 : 13
9. Carmel Mc Domhnaill West Limerick O/50 12 : 15
10. Ita Doherty Ennis Track O/40 12 : 32
11. Maura Falsey Kilmurry Ibk./North Clare O/45 12 : 37
12. Hillary Cunningham St Marys O/35 12 : 42
13. Eimear Greene St Marys Snr. 12 : 44
14. Myra Talty Fergus Snr. 12 : 46
15. Elaine Fitzpatrick St Cronans Snr. 12 : 52
16. Cliodhna Talty Fergus Snr. 13 : 01
17. Martha Barry Kilmurry Ibrickane/North Clare Snr. 13 : 29
18. Sinead Mc Namara St Cronans Snr. 14 : 02
19. Mary Loughnane St Cronans O/40 14 : 24
20. Teresa Sexton Kilmurry Ibrickane/North Clare Snr. 15 : 01
Girls U/7.
1. Sharon Egan Kilmihil
2. Caoimhe Harvey St Johns
3. Angharad Loughnane Marian
4. Emer Mc Grath St Cronans
5. Elaine Shannon Kilmurry Ibrickane/North Clare
6. Ellie Parra Haren Kilmurry Ibrickane/North Clare
7. Fidelma Marrinan St Johns
8. Ciara Grogan St Cronans
9. Ciara Fitzhenry Kilmurry Ibrickane/North Clare
10. Eleanor Davoran Kilnaboy
11. Ciara Fitzpatrick St Marys
12. Annah Roelofs Kilmurry Ibrickane/North Clare
U/8.
1. Aishling Parra Haren Kilmurry Ibrickane/North Clare
2. Aine Rouine Kilmurry Ibrickane/North Clare
3. Aine Murphy St Johns
4. Jennefer Markham Ennis Track Club
5. Ciara Finucane St Marys
6. Niamh Fitzhenry Kilmurry Ibrickane/North Clare
7. Siobhan Greene Kilmurry Ibrickane/North Clare
8. Orla Murray Marian
9. Michelle Flanagan Kilmurry Ibrickane/North Clare
10. Jessica Leamy St Cronans
11. Aine Mc Sweeney Fergus
12. Aine Mullane Kilnaboy
U/10.
1. Sinead Burke Kilmihil
2. Orla Devitt Ennis Track Club
3. Nollaigh Blake St Johns
4. Amy Mc Arthur St Cronans
5. Doireann Hennessy Marian
6. Aine Looney Kilmihil
7. Aoibheann Malone Kilnaboy
8. Elaine Greene St Johns
9. Rachel Clancy St Johns
10. Anna Moloney St Cronans
11. Heather Daly St Johns
12. Grainne Harvey St Johns
U/12.
1. Paula Loughnane St Cronans
2. Louise Griffin Fergus
3. Shauna Mullane Kilnaboy
4. Laura Egan Kilmihil
5. Collette Keniry St Johns
6. Ciara Ryan Kilnaboy
7. Aoifa O’Gorman Kilmihil
8. Chloe Curtin Kilnaboy
9. Patricia Ryan St Marys
10. Claudia Loughnane Marian
11. Roisin O’Looney Kilmihil
12. Sinead Rouine Kilmurry Ibrickane/North Clare
U/14.
1. Lisa Loughnane St Cronans
2. Niamh Donnellan Kilmihil
3. Niamh O’Loughlin Kilnaboy
4. Shona Lynch Ennis Track
5. Niamh O’Dea Kilnaboy
6. Siobhan Garrahy Kilmurry Ibrickane/North Clare
7. Charlette O’Shea St. Johns
8. Sorcha Loughnane Marian
9. Grainne Mc Namara St Cronans
10. Leanne Normoyle St Marys
11. Elaine Hannon Marian
12. Emma Finucane St Marys
U/16.
1. Claire Madigan St Johns
2. Marie Howard St Johns
3. Aine Pyne Marian
4. Ann Griffin Kilmurry Ibrickane/North Clare
5. Sinead Mc Namara St Cronans
6. Una Lyons Kilnaboy
7. Aishling Hannon St Cronans
Boys U/7.
1. Colm Harrison St Cronans
2. Fergal Donnellan Kilmihil
3. Kieran Keane St Cronans
4. Mervin Ryan St Marys
5. Sean Hehir St Cronans
6. Sean Rouine Kilmurry Ibrickane/North Clare
7. Ronan Harrison Tulla
8. Arron Griffin Fergus
9. Killian Mc Dermott Marian
10. Conor Sheehy St Cronans
11. Barry Loughnane St Cronans
12. Diarmuid Donnellan Kilmihil
U/8.
1. Ian Reidy Kilnaboy
2. Mark Crowe Marian
3. Shane Hunt Tulla
4. Cian Donnelly Marian
5. Patrick Haren Kilmurry Ibrickane/North Clare
6. Barry O’Gorman Kilmihil
7. Patrick O’Mahoney Tulla
8. Natham Bluett Kilnaboy
9. Jason Mc Intyre Tulla
10. Kevin Hartigan Marian
11. Eoin Keane St Cronans
12. Tom Howley Kilmurry Ibrickane/North Clare
U/10.
1. David O’Brien St Cronans
2. Cian O’Dea Kilnaboy
3. Paraic Mc Namara Marian
4. Jimmin Dooley Kilmurry Ibrickane/North Clare
5. Jacob Loughnane Marian
6. Niall Keane St Cronans
7. Eoin Tubridy St Johns
8. Colm Crowley St Johns
9. Darren Nagle Kilmurry Ibrickane/North Clare
10. Ruagha Dunne St Cronans
11. Padraig Malone Kilmurry Ibrickane/North Clare
12. Ryan Griffin Fergus
U/12.
1. Damian Burke Kilmihil
2. Conor Cleary Kilmurry Ibrickane/North Clare
3. James Burke Kilmihil
4. Conor Madigan St Johns
5. David Conroy St Cronans
6. Sean Keane St Cronans
7. Caoimhan Donnellan Kilmihil
8. Martin Flanagan Kilmurry Ibrickane/North Clare
9. Stephan Keane St Cronans
10. Jack O’Dea Kilnaboy
11. Padraigh Mulconroy Tulla
12. Luke Harrison St Cronans
U/14.
1. Kevin Connellan St Cronans
2. Eoin Enright St Cronans
3. Shane O’Loughlin Kilnaboy
4. Conor Cleary St Cronans
5. Darragh Mc Donagh Kilmurry Ibrickane/North Clare
6. Alan Griffin Kilmurry Ibrickane/North Clare
7. Brian Howley Kilmurry Ibrickane/North Clare
8. Shane Keane St Johns
9. Eamon Lenihan Marian
10. Killian Mc Namara Marian
11. Matthew Dillon Marian
12. Michael Davoran Kilnaboy
U/16.
1. Brian Corry Marian
2. Fergal Smithwick Marian
3. Shane Sexton Kilmurry Ibrickane/North Clare
4. Martin Sheehan Marian
5. Colm Burke Kilnaboy
6. Adrian Cleary St Cronans